aparat do masażu uciskowego, carepumpOchrona zdrowia Zakupy 

Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz pompujące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również miejsca masażu.

Maszyna do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy masażysty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są urządzenia do presoterapii, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór rękaw naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie limfy. Istnieje sporo zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To głównie zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowy aparat do drenażu limfatycznego

Ogromne możliwości zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. Współcześnie osoby raz za razem stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domu, za sprawą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez problemu można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. choroba nowotworowa i miażdżyca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy