Ochrona zdrowia Zakupy 

Maska do biegania – dlaczego warto ją mieć?

Bieganie nadal zdobywa kolejnych zwolenników. To rzecz jasna wiadomość ze wszystkich stron pozytywna, ponieważ bieganie, jak mnóstwo pozostałych aktywności, pozytywnie rzutuje na nasze zdrowie oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się rozmaitych schorzeń. Niestety dotyczy to jedynie terenów z niezanieczyszczonym powietrzem. Tam, gdzie powietrze jest zanieczyszczone, wszelkie aktywności na otwartym powietrzu mogą przyczynić się do powstawania poważnych chorób. Warto o tym pamiętać zwłaszcza, że południe Polski jest zaliczane do najciężej zanieczyszczonych terenów w Europie. Nie oznacza to oczywiście, że mieszkając tam powinniśmy zrezygnować z sportu. Wystarczy tylko kupić odpowiednią maskę do biegania.

Przed jakimi czynnikami chroni maska do biegania?

Antysmogowe maski do biegania są inne od tych, modeli przeznaczone są dla hutników lub palaczy CO. Podczas biegania musimy bowiem zadbać o komfort oraz wykorzystywać tylko te maski, które zagwarantują nam pewne mocowanie. Tak jak tamte wersje, maska dla biegaczy jest wyposażona w filtr z węglem aktywnym, który blokuje zanieczyszczenia z powietrza. Z uwagi na to, iż zostają one w środku filtra, konieczne będą jego częste wymiany. Najtańsze przeciwsmogowe maski do biegania nie posiadają wymiennych filtrów, zatem po ich zużyciu należy kupić nowy model. Jeśli jednak wybierzemy nieco bardziej skomplikowaną maskę, po zużyciu filtra możemy po prostu umieścić kolejny.

Najlepsza maska do biegania

Jak już nadmieniliśmy, najważniejszym parametrem maski do biegania będzie jej komfort – zanim kupimy dany model, dobrze zatem przekonać się, czy jest on dopasowany do wielkości naszej twarzy. Jeżeli chcemy kupić maskę do wielomiesięcznego stosowania, dobrze zrobimy stawiając na modele z wyjmowanymi wkładami. Nie zapominajmy też o wyglądzie maski – przecież są już one ważną częścią ubioru, więc tak jak inne, powinny dobrze się prezentować.

Powiązane wpisy