Ochrona zdrowia Zakupy 

Masz małe dziecko? Poznaj aspirator do odkurzacza

Katar u małego dziecka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tej choroby i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej bagatelizować. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego rezultatem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By się przed tym uchronić, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszej pociechy. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie odessie wydzielinę

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z nosa niemowlaka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a udrażnianie nosa za jej pomocą może być dla malucha bardzo nieprzyjemne. Tym należy wyjaśnić sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wydajniejsze i wygodniejsze w użyciu niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech, a bardziej złożone modele to aspiratory do odkurzacza lub zasilane własnym silniczkiem.

Dlaczego warto używać aspiratora Katarek?

Katarek jest przykładem aspiratora do odkurzacza. Wspomniany odciągacz wydzieliny jest prosty w obsłudze i niezwykle efektywny, co wynika z jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa flegmę, ale też wpierw ją rozrzedza, co pozwala na całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie dziecka. Jest on dostępny w 2 wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 60 zł).

Powiązane wpisy