Ochrona zdrowia 

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie zaś, stosując innowacyjne narzędzia i – co najważniejsze – skuteczne leki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż leczenie okaże się w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, jeśli pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu ultracienkich narzędzi, przez co lekarz jest w stanie dotrzeć do najgłębiej zlokalizowanych partii zęba. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się także innych, często bardzo zaawansowanych technicznie narzędzi. Których?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Obok sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując prawie całkowicie niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności ułatwiają specjalne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują także specjalne narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie wizyty oraz poprawienie samopoczucia pacjenta.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe warto pamiętać, iż nie we wszystkich sytuacjach będzie ono fundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest natomiast pełnopłatne. Jeśli będzie ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do lekarza posługującego się nowoczesnymi narzędziami oraz zawczasu sprawdzić, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci mówią w internecie.

Powiązane wpisy