Ochrona zdrowia Zakupy 

Odchudzanie

Jak najskuteczniej osiągnąć formę? Odchudzanie bez negatywnych skutków dla zdrowia.

Chcesz wcisnąć się w rozmiar S? Odchudzanie to postanowienie na obecny rok? Pamiętaj, że bycie fit to nie chwilowa rygorystyczna dieta , to zmiana stylu bycia.

Brak śniadania przed pracą i nieregularne jedzenie w czasie dnia nie są dobrym modelem odchudzania, szczególnie ze względów zdrowotnych.

By uniknąć efektu yo yo, nie możesz całkowicie eliminować produktów zawierających wartościowe mikro- i makroskładniki. Żeby Twój organizm pracował prawidłowo oraz by miał dostateczną porcję energii , by wykonywać podstawowe czynności życiowe, musisz zapewnić mu dostateczną ilość kalorii. Diety monoskładnikowe nie posiadają całej gamy minerałów, które są niezbędne dla organizmu z fizjologicznego punktu widzenia, a również wpływają na kondycję Twojej skóry, włosów oraz paznokci. Podczas takiego odchudzania może stracisz dość szybko trochę kilogramów, ale na dłuższą metę może to mieć negatywny wpływ na stan Twojego zdrowia, a powrót do normalnego odżywiania przyniesie odwrotny efekt.

Zasady racjonalnego odchudzania

Staraj się nie eliminować ze swojego stylu odżywiania całej grupy produktów np. węglowodanów czy tłuszczy. Każda z nich ma znaczący wpływ na funkcjonowanie organizmu.

Cukry w diecie odchudzającej

Jeżeli chodzi o węglowodany, to wskazane jest zamienić je z prostych na złożone, które dostarczają energię na dłuższy czas.

Tłuszcz, a odchudzanie

W przypadku tłuszczy należy wprowadzić do diety te nienasycone.

Odchudzanie, a zawartość białka w diecie

Białka pełnią znaczącą rolę ze względu na to, iż tworzą struktury komórek. Nie należy pominąć witamin, które wpływają na kondycję naszych włosów oraz paznokci. Jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich z pożywieniem, możemy sięgnąć po specjalne odżywki. Bogata oferta sklepów internetowych umożliwia wybór zgodny z osobistymi preferencjami.

Nie zapomnij o zażywaniu ruchu!

Nie należy lekceważyć znaczenia aktywności fizycznej. Tylko połączenie zbilansowanej diety i ruchu może przynieść widoczne skutki. A odchudzanie nie będzie już męką.

Powiązane wpisy