Ochrona zdrowia 

Pierwsza pomoc – kurs

W Polsce każdego roku traci życie kilka tysięcy ludzi tylko dlatego, że świadkowie wypadku nie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego. Reakcją na te smutne dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do dobrego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia.

Jak odbyć kurs pierwszej pomocy?

Niektóre kursy pierwszej pomocy można odbyć z wykorzystaniem e-learningu. Zajęcia przez Internet są na pewno o wiele wygodniejsze i tańsze, jednak nauka jest bardziej teoretyczna. Zajęcia tradycyjne wykorzystują specjalistyczny sprzęt do prowadzenia treningów z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – części szkolenia

Tematy, jakie pojawią się w czasie szkolenia, są zależne od uzgodnień organizatora z uczestnikami szkoleń. Z pewnością, powinny się w nim pojawić następujące elementy: zabezpieczenie miejsca wypadku oraz ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części praktycznej powinniśmy dowiedzieć się, jak udrożnić drogi oddechowe, opatrywać rany oraz jakie działania powziąć, w przypadku zasłabnięć czy porażenia prądem.

Powiązane wpisy