Ochrona zdrowia 

Podstawowe informacje o leczeniu witaminą C

Wlewy dożylne z witaminy C stają się w ostatnim czasie popularne. Wzrastające zainteresowanie tą procedurą bierze się w głównej mierze stąd, że witamina C jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a przy tym nie potrafimy syntezować jej samodzielnie. Musimy zatem uzupełnić ją inaczej – w pożywieniu albo poprzez specjalnie dobrane suplementy. Te ostatnie działają najsilniej, gdy dostarczymy witaminę C dożylnie – w wielu przypadkach może to mieć duże znaczenie.

Wlewy witaminy C – wykorzystania

Dużo osób jest przekonana, że wlewy witaminy C pomaga w leczeniu wielu dolegliwości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak borelioza, zapalenie stawów czy choroby autoimmunologiczne. Sporo jest także głosów mówiących, że ta procedura daje bardzo korzystne efekty, jeśli chodzi o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, powodując tym samym szybszą odnowę, a także likwidować zmiany na skórze oraz przyspieszać zabliźnianie się.

Dożylna witamina C – o czym trzeba wiedzieć?

Wlewy witaminowe, tak jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Z tej przyczyny nie wolno przystępować do nich bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy być pewni, że wlewy witaminy C nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to niezmiernie istotne w przypadku pacjentów onkologicznych, diabetyków i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Wlewy witaminy C powinniśmy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, że przy zabiegu cały czas obecny będzie lekarz.

Powiązane wpisy