Nasze porady Ochrona zdrowia Witryny internetowe 

Portal o urodzie i zdrowiu – jak rozsądnie korzystać z informacji w sieci

Nie przekopuj już Internetu! Blog urodowy dla Ciebie znajduje się na revelare.pl.

Sieć to miejsce, gdzie niesłychanie łatwo udaje się wyszperać informacje na każdy temat. Internauci upodobali sobie zwłaszcza radzenie się Google odnośnie zagadnień medycznych, nierzadko wręcz poprzedzając definitywną decyzję o wizycie u lekarza długim surfowaniem po sieci w celu własnoręcznego znalezienia odpowiedzi na palący problem. Lecz czy to właściwy model wykorzystywania informacji zamieszczanych na stronach o zdrowym stylu życia?

Portal o urodzie i zdrowiu nie jest alternatywą dla profesjonalnej konsultacji medycznej

W natłoku artykułów o zdrowiu, żywieniu i zabiegach estetycznych udostępnianych online znajdzie się dużo dobrych treści opracowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby pasjonujących się tematyką zdrowotną i od lat działających w zawodach związanych z medycyną. Lecz korzystanie z publikacji dostępnych na portalach o zdrowiu albo urodzie nie powinno (a właściwie nie może!) opierać się na traktowaniu ich jako opcji alternatywnej do kontaktu z lekarzem. Blog o urodzie oraz zdrowiu, jeśli zapewnia rzetelnych informacje, może natomiast stać się doskonałym źródłem pomocniczej wiedzy, która ułatwi czytelnikowi poruszanie się po świecie usług medycznych. Wpis z przedstawieniem objawów wskazujących na konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może później pomóc mu lepiej przedstawić swoje obawy specjaliście. Natomiast poznanie w sieci szczegółowego opisu operacji wytłumaczonej prostym językiem pozwoli oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłego zabiegu i zmniejszyć stres z nim związany.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl

Powiązane wpisy