Ochrona zdrowia Zakupy 

Wyposażenie każdej mamy – aspirator do nosa

Katar u niemowląt to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie jeść ani spać, gdy doskwiera im zalegający katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie wydzieliny jest bardzo ważne?

Zalegający katar prowadzi do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w groźniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, przesuwa się po ściance gardła powodując podrażnienie. Bakteryjny, żółtozielony katar jest zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak można odciągać wydzielinę aspirator do nosa czy gruszka?

Jest kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wkładanej do nosa, którą następnie naciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Innym sposobem jest aspirator na wdech rodzica. Aktualnie bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa do odkurzacza

To rozwiązanie może budzić zdziwienie wielu rodziców. Tymczasem jest to znacznie skuteczniejsza metoda niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, powinien być stosowany po uprzednim rozrzedzeniu flegmy 0,9% roztworem soli. Po odciągnięciu kataru powinniśmy zadbać o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa dziecka. Katarek do odkurzacza można kupić w trzech wariantach: Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).

Powiązane wpisy