Zabiegi wykonywane przez chirurga naczyniowego
Lekarze wykonujący operacje mają bardzo odpowiedzialną pracę, wymagającą nadzwyczajnej staranności i kompetencji. Sprawdźmy zatem jakiego rodzaju zabiegi wykonuje chirurg naczyniowy i jakimi kryteriami należy kierować się szukając doświadczonego specjalisty.
Chirurg naczyniowy – pozbądź się żylaków
Nowoczesna chirurgia ciągle się udoskonala i zapewnia pełną remisję nawet bardzo trudnych chorób. Operacjami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące usunięcia żylaków, tętniaków aorty brzusznej i owrzodzeń żylnych, czyli związanych z udrażnianiem żył i tętnic. Choroby tego typu doskwierają zwykle po 45. roku życia oraz u osób zaniedbujących regularne badania lekarskie. Dym papierosowy, spożywanie dużych porcji tłuszczów zwierzęcych, siedzący tryb życia – to najwięksi wrogowie naszych tętnic.
Jakiego rodzaju operacje przeprowadza chirurg naczyniowy
Chorzy cierpiący na żylaki zwykle kwalifikują się do operacji wykonywanych przy użyciu nieinwazyjnych metod. Najważniejsze operacje to chemoembolizacja i skleroterapia. Termoablacja to operacja z użyciem małej elektrody, stosowana przy terapii naczyń hemoroidalnych. Bardzo pomocna jest też skleroterapia, przede wszystkim w likwidowaniu rozszerzonych naczynek. Chirurgia naczyniowa opiera się na bezpiecznych technikach, jednak zawsze weryfikujmy przede wszystkim specjalizację chirurga, który będzie nas operował. Pamiętajmy też o rekomendacjach innych pacjentów. Najbardziej prestiżowe ośrodki zatrudniające chirurgów naczyniowych to Kraków, Poznań i Gdańsk.