Zwalcz nowotwór – poddaj się operacji piersi
Operacja piersi jest często najskuteczniejszym rozwiązaniem na wyleczenie śmiertelnych dolegliwości w obrębie gruczołów mlekowych. Do najbardziej rozpowszechnionych schorzeń gruczołu sutkowego należą zarówno te kancerogenne, jak i łagodne zmiany w piersi, takie jak cysty. Nieprawdą jest, że schorzenia te dotykają jedynie pań po 40 roku życia. Wielokrotnie nawet 25-latki borykają się z tego typu komplikacjami natury zdrowotnej.
Zabezpiecz się przed operacją piersi – metody ujawniania dolegliwości gruczołu sutkowego
Podstawowe testy, jakie należy wykonać, żeby zdiagnozować schorzenie piersi, to proste techniki dotykowe. Niezbędna jest również analiza mammograficzna, która gwarantuje wykrycie niepokojących zmian. Uwierzmy, że zmiany kancerogenne to nie wyrok, a operacja piersi może ocalić nasze zdrowie. Kluczowe jest wczesne zdiagnozowanie niepożądanych guzków, aby można było w porę zapobiec rozrostowi złośliwych zmian. Badania profilaktyczne zapewniają wykrycie niebezpiecznej choroby, dlatego nie można ich ignorować.
Operacja piersi – metoda breast conserving vs usunięcie całości gruczołu
Do niedawna mówiło się, że wyłącznie wycięcie narządu jest środkiem mogącym skutecznie usunąć groźną chorobą. Wycięcie całej piersi wraz z przystającymi węzłami chłonnymi to niestety dla kobiety niespodziewany wstrząs. Pojawiają się problemy ze spojrzeniem na własne ciało, maleje poczucie atrakcyjności. Z tej przyczyny obecnie dokonuje się tzw. zabiegi oszczędzające, które charakteryzują się usunięciem wyłącznie części zaatakowanej nowotworem piersi. Pozostałe ograny nie są usuwane. Operacja BCT jest praktykowana zwłaszcza wtedy, gdy guzek nie przekracza kilku centymetrów, a po jej przeprowadzeniu obligatoryjna staje się kolejna kuracja. Przeważnie onkolodzy po tego typu operacji piersi wdrażają radioterapię. W sytuacji niezłośliwych dolegliwości (typu cysty lub włókniaki), które są obecne zwykle u młodych kobiet, stosowane jest nieoperacyjne zlikwidowanie zmiany chorobowej, odbywające się bez konieczności podania narkozy.