Ogrodnictwo Usługi budowlane 

Gabionowe murki

Wykonany z kamienia płot to naprawdę piękne rozwiązanie, ale nie każdy jest w stanie go postawić. Jego budowa jest wszak stosunkowo złożona, a koszty potrafią mocno nadwyrężyć nasz budżet. Na szczęście, ci, którzy zamierzają właśnie w ten sposób oznaczyć granice własnej posesji, mogą zdecydować się na interesującą inną opcję. Chodzi o gabiony, które wyglądają równie dobrze, a są dużo tańsze oraz wykazują mniej skomplikowaną konstrukcję.

Czym są gabiony?

Gabiony to metalowe klatki, do których nasypywany jest kruszony kamień. Kiedyś służyły jako budowle chroniące przez erozją skarp lub w konstrukcjach wodnych. Później dostrzeżono jednak cechujący je niezwykły wygląd, dzięki któremu trafiły do parków i na prywatne działki.

Uniwersalność gabionów

Najważniejszą zaletą gabionów jest ich wszechstronność. Bez trudu wkomponujemy je w wystrój każdego miejsca – znajdujące się w nim kamienie można wybrać w zależności od tego, jak wygląda otoczenie. Kiedy weźmiemy pod uwagę także niskie koszty ich produkcji, powoduje to, że gabiony chętnie wybierają posiadacze domów wolno stojących.

Gabiony – wytrzymałe płoty

Niezbyt złożona konstrukcja gabionów powoduje, że są naprawdę wytrzymałe na zniszczenie. Można używać ich także w ekstremalnych warunkach – przez lata służyły wszak do zagwarantowania bezpieczeństwa mieszkańcom obszarów zlokalizowanych pod skarpami. Nie wymagają starannej konserwacji, a więc doskonale sprawdzą się na działce.

Powiązane wpisy