Ogrodnictwo Usługi 

Kształtowanie korony i pielęgnacja drzew

Parki na osiedlach mieszkaniowych potrzebują szczególnej dbałości – drzewa należy cyklicznie przycinać, a te, które niszczą nawierzchnię dróg, usuwać. Kiedy konieczne jest frezowanie pni i czy wynajęcie specjalistycznej firmy jest konieczne? Jakiej pielęgnacji wymagają krzewy w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – estetyka i bezpieczeństwo

Frezowanie pni, montaż wiązań elastycznych, cięcia standardowe – wszystkie te czynności pomagają przywrócić parkom estetyczny wygląd i jednocześnie chronić spacerowiczów przed uszkodzonymi konarami. Cykliczne kształtowanie koron drzew w okresie ich wzrostu przynosi wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo lepiej owocuje. O bardziej dojrzałych drzewach również trzeba pamiętać – połamane gałęzie powinno się co jakiś czas usuwać, a wówczas drzewa będą prezentowały się nienagannie. Wycinka jest konieczna w przypadku, gdy korony drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc specjalistycznej ekipy jest niezastąpiona także po wichurach, kiedy istnieje prawdopodobieństwo, że uszkodzone drzewa mogą się wywrócić.

Pielęgnacja drzew – wycinka i rozdrabnianie gałęzi

Polskie prawo ciągle się zmienia. Procedury z biegiem lat przestały być tak uciążliwe, jednak sama pielęgnacja ogrodów wiąże się z ciężką pracą. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga wykorzystania ciężkiego sprzętu, ale jest on potrzebny także w celu usunięcia pozostałości po nich. Wówczas warto skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy, która zajmuje się karczowaniem drzew. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycince. Specjalne ostrza rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można z kolei wykorzystać np. jako surowiec energetyczny.

Powiązane wpisy