Ogrodnictwo 

Trawa wysiewana

Zakładanie trawników za pomocą siewu jest bardzo powszechne i często stosowane. Trawniki z siewów są tanim i efektywnym sposobem na założenie murawy, jak choćby tej dookoła domu. Pomimo tego, że nierzadko na efekt siewu trzeba poczekać parę miesięcy, jest tego warty.

Kiedy zakładać trawniki z siewów?

Trawniki z siewów stanowią piękne otoczenie dla domu, mają jednak duże potrzeby i konieczne jest, aby poświęcić im odpowiednią ilość uwagi w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu. Specjalnie wybrane nasiona można siać w maju lub we wrześniu. Kiedy uda się wybrać odpowiedni zestaw nasion, można przygotować glebę. Następną częścią pracy nad trawnikiem jest precyzyjne wałowanie, czyli przyciśnięcie nasion do ziemi oraz systematyczne ich nawadnianie. Każdy, kto zakładał trawniki z siewów wie, że jest to wymagające zajęcie. Rezultat jednak jest tego warty.

Trawniki z siewów – korzyści i zagrożenia

Zakładanie trawników z siewów wymaga wiele troski i pracy, jest również czasochłonne. Czasami okazuje się także, że taki typ trawnika nie sprawdza się przy znacznie nachylonej powierzchni. Nie zmienia to jednak faktu, że taki rodzaj murawy posiada mnóstwo zalet. Przykładem jest cena. Założenie trawnika z siewu jest niedrogim przedsięwzięciem. Ponadto można całkowicie dopasować go do potrzeb – dzięki temu, że sieje się go samemu, istnieje możliwość, aby dobrać najlepsze dla powierzchni i konkretnej ziemi nasiona. Zdecydowanie daje to wspaniały efekt.

Powiązane wpisy