Zakładamy ogród – podłoża ogrodnicze
Prace ogrodnicze wymagają stosowania specjalistycznych mieszanek, które pozwolą wyhodować bujną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze i do których roślin się ich używa?
Podłoża ogrodnicze – sprawdź odczyn PH
Użycie dobrego podłoża ogrodniczego pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego bardzo istotne jest dobranie specjalnych komponentów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła bujna roślinność, której nie zniszczą niesprzyjające czynniki atmosferyczne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów substratów ogrodniczych, które zapewnią znakomite efekty. Niektóre typy roślin potrzebują szczególnych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie różnych rodzajów ziemi. W skład mieszanek dostępnych w sklepach wchodzą np. węgiel brunatny, nawozy mineralne, ziemia liściowa, kora. Ziemie odróżniają się od siebie skalą zasadowości, zawartością próchnicy i właściwościami chemicznymi.
Podłoża ogrodnicze – substraty wymagające i ekstensywne
Planujesz urządzić ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest nadal niezwykle popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz cieszyć się bujną roślinnością, musisz dopasować specjalistyczny substrat. Wyróżniamy substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można wysiewać także krzewy. Wymaga on wyjątkowej dbałości i nie może być zastosowany wszędzie. Przeszkodą do jego zastosowania jest także duże obciążenie dachu. W przeciwieństwie do niego, substraty ekstensywne są stworzone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak trawy ozdobne, skalnice i rojniki. Chcesz hodować rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na dachach pod kątem 35 stopni.