Ogrodnictwo Usługi 

Zakładanie i utrzymanie trawników – praktyczne porady

Zielony trawnik wygląda stylowo i upiększa posesję. Współcześnie można skorzystać z usług podmiotów, które profesjonalnie zajmują się dbaniem o trawniki. Do kogo skierowana jest ich oferta i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – kostrzewa czerwona kępowa i Lolium perenne

Firmy zajmujące się pielęgnowaniem trawników stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. firmy prywatne, zarządy dróg i zieleni, zespoły zamków czy organy publiczne, które posiadają ogromne powierzchnie posesji. Do obsiania trawnika wykorzystuje się wiele gatunków traw, wśród których wyróżnia się kostrzewę czerwoną kępową, Lolium perenne czy Poa pratensis. Ogromną popularnością cieszy się również trawa w rolkach, która zapewnia błyskawiczne rezultaty. Jaki gatunek trawy wybrać? Wszystko zależy od wielkości przestrzeni, rodzaju posesji oraz oczekiwanych rezultatów. Trawa rozkładana dobrze spisuje się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – odchwaszczenie i napowietrzanie

Podmioty zajmujące się utrzymaniem trawników używają nowoczesnych narzędzi, które pomagają zrealizować niezbędne prace. Wśród nich wyróżniamy np. siewniki, ładowarki, równiarki laserowe oraz wiele innych potrzebnych maszyn. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników realizowane są zdecydowanie szybciej. Niezwykle istotne jest także nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się za pomocą automatycznych urządzeń. Firmy zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stracił swój dawny wygląd wskutek czynników zewnętrznych, jak np. śnieg lub urazy mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczyć można zwalczanie chorób, włókowanie czy skaryfikację, trawnik znowu wygląda schludnie.

Powiązane wpisy