Ogrodnictwo Usługi 

Zakładanie trawników – o czym nie zapominać?

Założenie trawnika przy domu nie sprawi nam większych trudności – także, jeśli nasze praktyczne umiejętności nie okażą się wystarczające. Trudności z pewnością powstaną jednak, jeżeli niezbędne będzie zakładanie trawników o dużej wielkości lub zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – m. in. na placach miast, przed ważnymi budynkami lub w okolicy placówek dydaktycznych. Podobne trawniki powinny wszak poradzić sobie z nawet bardzo nasiloną eksploatacją oraz świetnie wyglądać. Zakładanie trawników dobrze zatem zlecić profesjonalistom oraz zyskać gwarancję, iż efekty będą satysfakcjonujące. O czym więc musimy pamiętać przy poszukiwaniach ekipy świadczącej takie usługi ogrodnicze?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników wykorzystują dwa rodzaje traw – z rolki lub wysiewu. Oba mają swoje zalety i wady. Te pierwsze stosowane są w szczególności podczas zakładania trawników o małej wielkości. Ich zalety to zwłaszcza łatwy montaż (również na skarpach) oraz natychmiastowo zauważalne rezultaty, jak również odporność na chłód i wodę. Trawniki z wysiewu będą z kolei dużo tańsze od trawników z darni (dzięki czemu doskonale nadają się do stosowania na dużych powierzchniach) oraz wymagają mniej pracochłonnej pielęgnacji.

Zakładanie trawników – jak znaleźć firmę?

Jak nietrudno stwierdzić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga sporej wiedzy i wykorzystania odpowiednich sprzętów (między innymi koparek lub agregatorów) i surowców. Z tego względu zanim postawimy na ofertę konkretnej firmy, dobrze przemyślmy wszystkie za i przeciw. Bezwzględnie sprawdźmy, jakimi maszynami posługują się jej pracownicy oraz czy mają odpowiednie kwalifikacje. Dobrym rozwiązaniem będzie też znalezienie opinii dotyczących ekipy w sieci – możliwe, iż unikniemy dzięki temu przykrych niespodzianek.

Powiązane wpisy