Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Do czego służy ogrzewanie płaszczyznowe

Kaloryfery często nie są z pewnością najpiękniejszym rozwiązaniem. Nie we wszystkim przypadkach można dopasować je do charakteru konkretnego pomieszczenia – zwłaszcza, kiedy chodzi o nowoczesne domy. Nic zatem dziwnego, iż niektórzy klienci preferują ogrzewanie płaszczyznowe – nie muszą wtedy zakładać grzejników. To oczywiście nie wszystkie dobre strony opisywanych systemów. Czemu zatem warto postawić na któryś z nich? Jakie rodzaje ogrzewania płaszczyznowego dostępne są w sklepach?

Jaki rodzaj ogrzewania płaszczyznowego będzie najlepszy?

Ogrzewanie płaszczyznowe może być założone pod podłogą lub w pionach. Systemy pierwszego typu używane są głównie do dogrzania mieszkań, ale odpowiednio dobrane części umożliwiają wykorzystanie ich w charakterze jedynego generatora energii. Ogrzewanie płaszczyznowe może stosować najróżniejsze nośniki – w sklepach znajdziemy tak instalacje wodne, jak i powietrzne bądź zasilane prądem. Te trzecie będą najmniej ekonomiczne, jednak dają nam największą wygodę.

Zalety ogrzewania płaszczyznowego

Wiele osób stawia na ogrzewanie płaszczyznowe z uwagi na to, że nie wzbija ono kurzu – jest zatem najlepszym wyjściem w przypadku osób zmagających się z alergiami. Systemy takiego typu umożliwiają też regularne rozlokowanie ciepłe – a to przecież pozytywnie wpływa na komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Ogrzewanie płaszczyznowe to również doskonałe rozwiązanie kłopotów z dużymi rachunkami – pozwalają na obniżenie ich o 10%.

Powiązane wpisy