Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Filtry powietrza klasy F9 i H14 – jak się je wykorzystuje?

Jeśli chcesz nabyć filtry hepa h14, powinieneś odwiedzić tę stronę

Powiedzmy sobie szczerze: jakość powietrza w Polsce zła. Pod tym względem nasz kraj plasuje się na jednym z najdalszych miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w salach OIOM).

Filtry dokładne mini-pleat do powszedniego zastosowania

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w biurach, urzędach czy domach bardzo dobrze zdadzą egzamin filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich przeszkodą również takie zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, włókna lub dym tytoniowy. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali charakteryzującą się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgoci). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry F7 i F9 występują w wielu wymiarach dostosowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 i H14 – do stosowanie w przemyśle

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a trwała konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co pozwala na efektywną filtrację w ekstremalnych warunkach (nawet do 80°C). Takie filtry instalowane są tam, gdzie muszą być spełnione najwyższe normy sterylności powietrza, m.in. na liniach produkcyjnych przemysłu energetycznej.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasze dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

Powiązane wpisy