Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Folia grzejna

Ogrzewanie podłogowe jest ostatnio naprawdę cenione. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż w wielu aspektach przewyższa ono pozostałe rodzaje ogrzewania. Jego właściciele najbardziej chwalą wygodę, którą gwarantuje ono zimą naszym stopom. Oprócz tego, uważa się je także za dobrze wyglądające i bezpieczne, natomiast transportując energię równomiernie zmniejszamy tak opłaty. Jednym z najlepszych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania podłogowego jest folia grzewcza. Z jakich powodów?

Folia grzewcza jest prosta w montażu

Ułożenie folii grzewczej nie stanowi żadnego problemu. Dzięki niewielkiej grubości tego materiału, można zamontować ją już pod ułożoną posadzką – by to zrobić musimy tylko zdemontować parkiet, położyć folię i znów wstawić panele. Doświadczonemu specjaliście wystarczą 3 godziny, zaś rezultaty zauważalne są od razu.

Wydajna folia grzewcza

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych wkładów węglowych, do ocieplenia domu potrzebna jest znacznie mniejsza ilość energii, niż w przypadku innych metod. Wydajność, jaką cechuje się folia grzewcza korzystnie wpływa na nasz budżet – wybierając akurat ten rodzaj ogrzewania podłogowego, jesteśmy w stanie w dużej mierze zminimalizować związane z tym opłaty.

Którą folię grzewczą wybrać?

Należy pamiętać, iż folia grzewcza nie zawsze jest bezpieczna. Przy jej zakupem powinniśmy sprawdzić, czy odgrywająca funkcję przewodnika miedź nie nie dotyka bezpośrednio wsadów karbonowych. Żeby uniknąć prawdopodobieństwa pożaru, powinniśmy wybierać te modele, w których oba surowce oddzielone są warstwą srebra.

Powiązane wpisy