Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Klimatyzator

Choć jeszcze parę lat temu klimatyzatory nie cieszyły się w naszym kraju dużą popularnością, dziś ich założenie wybiera sporo Polaków. Nie ma w tym nic zaskakującego – są prostym i tanim sposobem na to, by zapewnić naszej rodzinie właściwą temperaturę w czasie ciepłych dni.

Korzystaj z klimatyzatora tam gdzie chcesz

Mogą być używane we wszystkich miejscach bez konieczności montażu. Choć są naprawdę funkcjonalne, wykazują niestety słabe strony. O co chodzi? Ich moc okazuje się niestety znacznie mniejsza, niż urządzeń typu split.

Klimatyzator montowany na stałe

O wiele wydajniejsze są klimatyzatory stacjonarne, które z powodzeniem sprawdzą się nawet w największych pomieszczeniach. Dostępne są w najróżniejszych mocach, dzięki czemu klimatyzator split dobierzemy tak do niewielkiego domu, jak i dużego oddziału firmy.

Jak znaleźć odpowiedni klimatyzator?

To, jaką moc powinien wykazywać dany klimatyzator domowy, jest zależne od powierzchni pomieszczenia, gdzie będzie wykorzystywany. Pod uwagę należy wziąć również ilość działających tam urządzeń wytwarzających energię – jeśli jest ich wiele, bardziej opłaca się wybrać klimatyzator o nieco lepszych parametrach.

Montaż klimatyzatora

Zamontowanie takiego urządzenia nie powinno być dużym problemem. Najistotniejszy jest w tym przypadku znalezienie właściwego miejsca – klimatyzator nie powinien znajdować się w pobliżu źródeł ciepła, bowiem ich sąsiedztwo może zmniejszyć wydajność urządzenia. Nie można też zastawiać jego kratek – istnieje niebezpieczeństwo przepalenia.

Powiązane wpisy