Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Kratki wentylacyjne

Stopniowo do przeszłości odchodzą zwykłe kratki wentylacyjne. Miejsce niezbyt estetycznych, wyprodukowanych z tworzyw sztucznych produktów zajmują te dużo ciekawsze, które z łatwością wkomponujemy w styl każdego, także bardzo oryginalnego pomieszczenia. Powinniśmy zatem powiedzieć pokrótce na temat tego do czego konkretnie służą i o czym pamiętać przy ich kupnie.

Kratki wentylacyjne – zastosowanie

Ich głównym zastosowaniem jest przykrycie wlotu kanału wentylacji. Dzięki nim nie znajdą się w nim żadne ciała obce, o które szczególnie łatwo w kuchni, toalecie lub wnętrzach bez okien.

Jak założyć kratki wentylacyjne?

Kratki wentylacyjne zwykle montowane są za pomocą wkrętów, jednak w nowocześniejszych instalacjach często spotyka się także bardziej innowacyjne metody. Chcąc założyć kratkę, potrzebować będziemy również środka uszczelniającego.

Nietypowe kratki wentylacyjne

Ostatnimi czasy kratki wentylacyjne zastępowane są przez anemostaty – urządzenia sprawiające, że łatwiejsze jest ukierunkowanie medium nawiewanego do pomieszczenia. Anemostaty, w zależności od rodzaju, umożliwiają określenie od 2 do 4 strumieni powietrza.

Z jakich materiałów wytwarza się kratki wentylacyjne?

Najczęściej stosowane są oczywiście kratki wentylacyjne wykonane z plastiku, jednak coraz częściej na rynek trafiają kratki wykonane ze stali. W katalogu producentów nie brakuje też kratek wykonanych z drewna oraz porcelanowych.

Powiązane wpisy