Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Kurtyny powietrzne

Latem dużym problemem może stać się napływanie ciepłego powietrza z dworu do klimatyzowanych obiektów. Dostępne są jednak efektywne metody, dzięki którym bez trudu będziemy w stanie uniemożliwić podwyższanie ciepłoty. W jaki sposób? Pomogą w tym kurtyny powietrzne.

Jak działają kurtyny powietrzne?

Funkcją tego rodzaju urządzeń jest tworzenie zapory, przez którą nie przeleci się powietrze z dworu. Kurtyny powietrzne dostępne są dwóch wersjach – pierwsze montowane są nad drzwiami, drugie zaś z wzdłuż ościeżnicy. Ich zastosowanie pomaga ograniczyć koszty ogrzewania wnętrz – często oszczędności mogą stanowić trzydzieści procent opłat.

Użycie kurtyn powietrznych

Kurtyny powietrzne używane są zazwyczaj w urzędach lub biurach. Niekiedy spotyka się je również w sklepach lub zakładach przemysłowych. Ich użycie nie jest zaś polecane w zwykłych domach – ich montaż ma sens jedynie w pomieszczeniach, w których drzwi są często otwierane.

Na lato lub zimę – kurtyny powietrzne

Należy odnotować, że kurtyny powietrzne nie muszą być używane wyłącznie latem – istnieją także kurtyny, które sprawdzą się również zimą. Zimowe modele uniemożliwiają zmniejszenie ciepłoty w środku pomieszczeń, dzięki czemu doskonale nadają się do wykorzystania w magazynach.

Powiązane wpisy