Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Nagrzewnice olejowe

Nagrzewnice olejowe to idealny zamiennik ogrzewania zasilanego prądem. Jako paliwa używa się oleju opałowego, tak więc koszty ich eksploatacji będą o wiele mniejsze niż w przypadku pozostałych systemów. Są to oprócz tego urządzenia naprawdę solidne, co sprawia, że nawet w najtrudniejszych warunkach sprawdzają się rewelacyjnie. Co należy na ich temat wiedzieć, nim zdecydujemy się na kupno takiego urządzenia?

Użycie nagrzewnic olejowych

Nagrzewnice olejowe są używane zwłaszcza do ocieplenia znacznych powierzchni. Chętnie używa się ich w halach fabrycznych, na magazynach lub przez budowlańców. Poza tym często decydują się na nie również organizatorzy imprez masowych na dworze – szczególnie w celu ocieplenia estrady. Maszyny o gorszych parametrach są zaś używane w szopach.

Nagrzewnice olejowe – zasady doboru

Najważniejszą cechą nagrzewnicy olejowej będzie jej siła – należy wybierać urządzenia, które będą dopasowane do wielkości danego budynku. Pod rozwagę warto wziąć również to, jak ciepło jest w obiekcie i na zewnątrz, gdyż w chłodniejszych lokalizacjach lepiej sprawdzą się nagrzewnice o dużej mocy.

Nagrzewnice olejowe – dobre strony

W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów, nagrzewnice olejowe są tanie w eksploatacji – zakup odpowiedniego do nich paliwa nie jest przecież dużym kosztem. Jeśli tylko zapewnimy odpowiednie odprowadzenie spalin, nagrzewnice olejowe okażą się również rozwiązaniem pod każdym względem bezawaryjnym – w odróżnieniu od, między innymi, pieców.

Powiązane wpisy