Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Nagrzewnice

Nagrzewnice mogą z łatwością wyręczyć systemy CO. Zdadzą egzamin zarówno w niedużych pomieszczeniach, jak i sporych obiektach magazynowych. Ich montaż nie powinien sprawić problemów, a z uwagi na niskie ceny, na ich kupno mogą pozwolić sobie także firmy z mniejszym budżetem. Co zatem warto o nich wiedzieć?

Rodzaje nagrzewnic

Na rynku znajdziemy najróżniejsze typy nagrzewnic. Najchętniej wybierane okazują się nagrzewnice pomieszczeniowe, które mogą być używane, w zależności od mocy, w niewielkich budynkach, garażach lub dużych halach produkcyjnych. Poza tym dużą popularnością cieszą się także nagrzewnice mobilne oraz przemysłowe, które wykorzystywane są w szczególności w instalacjach produkcyjnych.

Jakiego paliwa używać do nagrzewnic?

Nagrzewnice pracują dzięki rozmaitym paliwom. Dziś najczęściej stosowane są urządzenia elektryczne, jednak coraz więcej klientów sięga również po nagrzewnice na wodę oraz olejowe. Trochę mniej często wybierane są zaś nagrzewnice gazowe oraz na węgiel i drewno.

Przykłady wykorzystania nagrzewnic

Nagrzewnice możemy stosować naprawdę w każdym miejscu. Poza zwykłymi domami, działają również w zakładach przemysłowych, w garażach lub na placach budów. Osobny rodzaj nagrzewnic używany jest również w autach.

Jak dobierać nagrzewnice?

Najważniejsza w tym wypadku okazuje się moc urządzenia, która powinna odpowiadać wielkości pomieszczenia, w którym nagrzewnica będzie wykorzystywana. Pod uwagę warto wziąć także ciepłotę panującą poza pomieszczeniem i spodziewaną jej wartość w środku budynku.

Powiązane wpisy