Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Nowoczesny grzejnik na podczerwień

Grzejnik na podczerwień to alternatywa dla tradycyjnych sposobów ogrzewania budynków. Pozwala on na osiągnięcie ogromnych oszczędności, rewelacyjnie sprawdza się w umiarkowanym klimacie i służy do nagrzania całego budynku. Przekonajmy się zatem z jakiego powodu grzejnik na podczerwień już niedługo może wyprzeć standardowe metody ogrzewania.

Grzejnik na podczerwień – niezwykle ekologiczne

Grzejniki na podczerwień stworzone są z nowoczesnego włókna węglowego, które zapewnia właściwe ogrzanie pomieszczeń. Ciepło rozprzestrzenia się jednostajnie, w przeciwieństwie do kaloryferów. Taka sama temperatura jest odczuwalna tak przy przy podłodze, jak i suficie. Ogrzewanie IR używa się na rozmaite powierzchnie – do ścian, ogrzewania podłogowego. Używa się go zarówno w miejscach suchych oraz o podwyższonej wilgotności. Płyty są elastyczne oraz niewidoczne dyskretne – łatwo je zakryć poprzez malowanie albo rozmaite okładziny.

Grzejnik na podczerwień – pozytywnie działa na organizm człowieka

Ciepło emitowane przez grzejnik na podczerwień gromadzi się w pomieszczeniu, znika również nadmierna wilgoć. Dzięki temu zmniejszają się koszty na ogrzewanie. Wytworzone ciepło jest też bezpieczne – udowodniono, że pozytywnie oddziałuje na organizm człowieka i minimalizuje ryzyko wystąpienia schorzeń układu oddechowego, które powodują klasyczne metody ogrzewania. Grzejniki na podczerwień eliminują zjawisko cyrkulacji, dzięki czemu ciepło wewnątrz pomieszczenia jest bezpieczne i nie roznosi alergenów. W przypadku ogrzewania infrared ciepło ma 2 źródła: pozyskiwane bezpośrednio z paneli oraz emitowane przez znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty. Metoda ta powoduje, że grzejniki na podczerwień już niedługo mogą wyprzeć tradycyjne metody ogrzewania domów.

Powiązane wpisy