Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Ogrzewanie płaszczyznowe – poznaj zalety

Odpowiedniki ogrzewania płaszczyznowego były wykorzystywane już w starożytnym Rzymie, dlatego nie jest to wynalazek ostatnich lat. Obecnie to rozwiązanie zyskuje mnóstwo zwolenników, w głównej mierze dzięki wspaniałym efektom – możemy otrzymać równomierny rozkład temperatury oraz niesamowitą efektywność na niestandardowym metrażu. Czy opłaca się zamontować w domu ogrzewanie płaszczyznowe? Przekonajmy się.

Ogrzewanie płaszczyznowe – bez klasycznych kaloryferów

Układ grzewczy, który nie używa zwykłych rozwiązań, tylko specjalne płyty podłogowe, ścienne i sufitowe nazywamy ogrzewaniem płaszczyznowym. Technologia ta sprawia, że pomieszczenia są ogrzewane bardzo równomiernie. Istnieje wiele plusów, które dystansują tradycyjne piece na węgiel. Jest doskonałe dla alergików, gdyż nie przyczynia się do gromadzenia zarodników grzybów. Ogrzewanie płaszczyznowe jest też świetnym rozwiązaniem dla ludzi dbających o estetykę pomieszczeń – przewody są niezauważalne, gdyż można je schować z tyłu płyty. Płyty możemy dostosowywać do powierzchni i łączyć szeregowo, dzięki czemu może zapewnić przyjemną temperaturę nawet w lokalach o ogromnej powierzchni.

Ogrzewanie płaszczyznowe – w jakiej sytuacji je zamontować?

Kiedy należy zainstalować ogrzewanie płaszczyznowe? To rozwiązanie w głównej mierze dla osób, którym zależy na oszczędnościach, nawet jeśli będą one długofalowe. Wykorzystywane jest też w budynkach, w których problemem jest zimna podłoga. Zatroszczmy się również o dzieci, które chorują na alergię. Tego typu rozwiązanie na pewno zredukuje problemy związane z groźnymi bakteriami. Ogrzewanie płaszczyznowe sprawdzi się także w wyjątkowo estetycznych nieruchomościach, w których grzejniki mogą psuć estetykę. System może zostać zainstalowany przy pomocy płyt GK, co sprawia, że montaż jest szybki i bezproblemowy.

Powiązane wpisy