Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Rekuperatory

Tradycyjna wentylacja pozwala wprawdzie zapobiec rozwojowi grzybów czy wilgoci w mieszkaniu, ale ma pewne wady. Chodzi zwłaszcza o niską temperaturę wtłaczanego do wewnątrz powietrza, co objawia się większymi kosztami ogrzewania. Do dyspozycji mamy jednak sprawdzoną metodę na zażegnanie tego problemu – rekuperacja. Na czym się ona opiera? Co nam oferuje?

Na czym opiera się rekuperacja?

Rekuperator pobiera z dworu świeże powietrze i wtłacza je do domu. Żeby natomiast zapobiec obniżeniu temperatury, medium jest ogrzewane za pomocą powietrza odprowadzanego z wewnątrz – przez to, rekuperacja nie pobiera prądu, zaś proces od początku do końca jest cichy i nieuciążliwy dla lokatorów.

Z rekuperacją dbasz o organizm

Rekuperacja, tak, jak tradycyjna wentylacja, pozwala ograniczyć poziom wody w powietrzu i dzięki temu powstrzymać powstawanie niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia drobnoustrojów. Po założeniu rekuperatora, w każdym domu zginą pleśnie, co okazuje się niezwykle istotne dla osób ze schorzeniami immunologicznymi. Rekuperacja, gwarantując dopływ świeżego medium, nie obniża ciepłoty, co powoduje, że ogranicza ryzyko przeziębień w okresie zimowym.

Rekuperacja w twoim mieszkaniu

Rekuperatory montuje się w takich lokalizacja, by mogły wtłoczyć powietrze do wszystkich wnętrz. Pamiętajmy, iż do ich funkcjonowania niezbędne okaże się również założenie rur wentylacyjnych – na kupno rekuperatora powinniśmy więc zdecydować się w czasie dużego remontu.

Powiązane wpisy