Sklep z nagrzewnicami wodnymi
Tradycyjne grzejniki sprawdzą się co prawda w małych wnętrzach, ale w dużych halach okazują się często niezbyt efektywne. W magazynach o dużym metrażu znacznie korzystniejszym wyjściem okażą się maszyny takie jak nagrzewnica wodna. Jak działają tego typu urządzenia i co sprawia, że ich zastosowanie jest tak opłacalne?
Budowa nagrzewnicy wodnej
Takie urządzenia wypadają korzystniej od zwykłych grzejników pod tym względem, że nie promieniują ciepłem, a rozprowadzają je po całym obiekcie. W ich skład wchodzi element grzewczy, który czerpie energię z centralnej instalacji i wiatrak, natomiast wszystkie części umieszczone są w metalowej obudowie. Nagrzewnice wodne dzielą się na trzy typy: stojące, przenośne i wiszące.
Jak dobrać nagrzewnicę wodną?
Tego typu maszyny posiadają różne możliwości – od 10 do sześćdziesięciu kW. Warto pamiętać, że siła wykazywana przez nagrzewnice wodne wpływa nie tylko na wygodę korzystania z danego budynku, ale też na koszty eksploatacji. Wybierając nagrzewnice musimy wziąć pod uwagę potrzeby użytkowników obiektu, jego wielkość, a także warunki atmosferyczne odnotowywane zazwyczaj na zewnątrz.
Jakie korzyści oferuje nagrzewnica wodna?
W odróżnieniu od zwykłych grzejników, nagrzewnica wodna osiąga bardzo dobre efekty pracy. Korzystniej wygląda również jeśli chodzi o czas niezbędny do nagrzania medium – dlatego może być stosowana nawet w budynkach tymczasowych oraz obiektach religijnych. Warto wybrać je również ze względów wizualnych – są niewielkie, dzięki czemu łatwo można wkomponować je w wygląd każdego pomieszczenia.