Ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja 

Sklep z wentylatorami dachowymi

Są najskuteczniejszym sposobem na dostarczenie czystego powietrza – nic więc dziwnego, że każdego roku zdobywają coraz więcej entuzjastów. Wentylatory dachowe nie są drogie, a ich wydajność umożliwia stosowanie ich w najróżniejszych obiektach. Co powinniśmy wiedzieć o urządzeniach tego rodzaju?

Wentylatory dachowe – założysz je bardzo łatwo

Decydując się na montaż urządzenia tego typu, nie musisz tworzyć żadnych pomieszczeń. Niepotrzebne okazują się także rury instalacyjne – powietrze dostaje się do środka przez dziury w dachu bezpośrednio do danego pomieszczenia.

Wentylatory dachowe – jak je konserwować?

Naprawa tego typu wentylatorów okazuje się tak samo łatwa, co ich montaż. Wentylatory dachowe naprawia się poza budynkiem, co dla ludzi pracujących w wentylowanym z ich użyciem obiekcie nie jest najmniejszą nawet niedogodnością. Ich naprawa nie wymaga również ich demontażu – wystarczy zdjąć odpowiednią klapę.

Pozostałe wykorzystanie wentylatorów dachowych

Wentylatory dachowe mogą być używane również w połączeniu z grawitacyjną wentylacją. Takie wyjście pozwala na ograniczenie kosztów ich eksploatacji, a w wielu sytuacjach również polepszenie wydajności.

Wentylatory dachowe – jakie są dostępne?

Najpopularniejszymi typami wentylatorów dachowych są osiowe, promieniowe oraz bębnowe. Różne są też materiały, których używa się do ich produkcji – od tworzyw sztucznych, przez blachę glinową, aż po mosiądz lub stal konstrukcyjną.

Nietypowe zastosowania wentylatorów dachowych

Produkuje się także wentylatory dachowe stworzone do pracy w ekstremalnych warunkach – na przykład wentylatory wytrzymałe na wysokie temperatury.

Powiązane wpisy