Prawo i wymiar sprawiedliwości 

Kancelaria radców prawnych – wsparcie w sprawach spadkowych

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy pełną obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Posiadamy bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku bądź dział spadku. Nie są nam też obce problemy prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem firm lub udziałów w spółkach.

Fazy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem oraz od omówienia problemu, z którym się do nas zgłasza. Istotne jest, żeby już przy pierwszym spotkaniu w sposób zrozumiały, klarowny i kompleksowy przedstawić oraz wytłumaczyć zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym krokiem jest zapoznanie się z niezbędną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zgromadzeniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie razem ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy metody działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie też dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. W takim wypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny rodzaj postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły bliskich sobie osoby, wymaga całkowitego zrozumienia i taktownego podejścia. Często wiąże się to z kooperacją z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi krewnymi, dla których prawne uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym pozostaje bolesnym obowiązkiem. W takich sytuacjach nasz zespół, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które pozostaje bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.

Powiązane wpisy