Prawo i wymiar sprawiedliwości 

Odszkodowania za błędy lekarskie – rola kancelarii radców prawnych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wyjątkowo rozbudowany dział dochodzenia odszkodowań. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za szkodę będącą wynikiem czynów niedozwolonych, takich jak pobicie i błędy medyczne, odszkodowania za wypadki komunikacyjne lub chociażby za nieudane wakacje czy zagubiony bagaż. Przykłady tego rodzaju zdarzeń można nieprzerwanie wymieniać, ale ważne jest to, że zawsze w przypadku powstania szkody jesteśmy gotowi do zapewnienia pomocy prawnej.

Odszkodowania za błędy lekarskie i wypadki komunikacyjne

Na co dzień podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w różnego typu sprawach. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach powstałych w wyniku wypadków zarówno komunikacyjnych, jak i innych, takich jak upadek na uszkodzonej powierzchni. Często prowadzimy także sprawy wynikłe ze szkody zaistniałe w trakcie wyjazdów wakacyjnych, spowodowanych m.in. niezgodnością wykupionej oferty z rzeczywistymi warunkami panującymi w hotelu czy kiedy bezzasadnie nie wpuszczono nas do samolotu. Zwracają się do nas też osoby poszkodowane na skutek błędów medycznych, takich jak leczenie przez stomatologa wbrew zasadom sztuki lekarskiej, przepisanie nieprawidłowych leków czy powikłania przy porodzie lub operacji.

Rola kancelarii radcy prawnego w sprawach o odszkodowanie

Podczas prowadzenia postępowań odszkodowawczych zmagamy się z traumatycznymi doświadczeniami naszych Klientów, takimi jak wypadek samochodowy, w skutek którego bliska im osoba poniosła śmierć, kalectwo spowodowane przez niekompetentnego lekarza czy pobicie. Zawsze wiąże się to również z wieloletnią traumą, z jaką zgłaszają się do nas poszkodowani. Naszą rolą jest ocena stanu faktycznego, a następnie na jego podstawie kalkulacja jakich kwot może dociekać poszkodowany. Brak jest w tej kwestii jednoznacznych wytycznych, jednakże nasze doświadczenie umożliwia nam udzielenie Klientom informacji, która ułatwia im podjęcie decyzji co do dalszego toku sprawy.

Powiązane wpisy