Prawo i wymiar sprawiedliwości 

Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Jednym z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw dotyczących uregulowania kontaktów, władzy rodzicielskiej czy ojcostwa i macierzyństwa.

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególna sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale w głównej mierze właściwego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje osobiste sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez każdy etap sprawy w najmniej bolesny dla nich sposób. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań każdego Klienta zwłaszcza w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. To wtedy staramy się zgromadzić jak najwięcej informacji dotyczących sprawy, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne etapy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia danej sprawy dążymy do znalezienia możliwości na zakończenie jej ugodowo. Takie podejście wynika z faktu, iż gros konfliktów ma swoje źródło w ogromnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą obiektywną, nie znajduje się pod ich wpływem i ocenia sprawę jedynie pod kątem prawniczym.

Powiązane wpisy