Promocja, marketing, reklama 

Druk banerów – jak one powstają?

Banery to jedna z najbardziej niezawodnych technik reklamy outdoorowej. Zwykłe postery nie zdają egzaminu w zetknięciu z opadami – papier, z jakiego są wyprodukowane, prędko wszak nasiąka, zaś tusz się zmywa. Banery reklamowe takich minusów nie wykazują, bo do ich zrobienia służą odporne na wodę surowce, takie jak polichlorek winylu. Nic zatem zaskakującego, iż są one chętnie stosowane przez rozmaite marki – tak te międzynarodowe, jak i działające wyłącznie na szczeblu lokalnym. Jak więc wygląda druk banerów promocyjnych? Komu go powierzyć?

Nowoczesny druk banerów

Wytrzymałość banerów reklamowych jest w dużym stopniu efektem zastosowania odpowiednich technik produkcji. Zazwyczaj stosowany jest druk solwentowy, którego zaletą okazuje się wytrzymałość na wpływ czynników pogodowych. Odporność na działanie światła słonecznego gwarantuje też technologia naświetlania barwników za pomocą promieni UV. Ogromne znaczenie ma oprócz tego surowiec, na którym będzie naniesiony wzór – koniecznie powinien być odporny na wodę oraz uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu wykorzystywane są między innymi różne gatunki PCV i odpowiednie siatki.

Komu zlecić druk banerów?

Jak nietrudno się domyślić, druk banerów wiąże się z koniecznością zastosowania właściwych surowców i dostosowanego do tego sprzętu. Powinniśmy zatem powierzyć go doświadczonej drukarni – tylko w ten sposób zyskamy gwarancję, że zamówione banery będą przygotowane na odpowiednim poziomie i nie zniszczą się w trudnych warunkach. W drukarniach oferujących druk banerów nierzadko mamy również szansę zlecić stworzenie ich wzorów.

Powiązane wpisy