Promocja, marketing, reklama Zagadnienia IT 

Optymalizacja dla urządzeń mobilnych? To naprawdę działa!

Powszechne używanie urządzeń takich jak smartfony czy tablety sprawia, że twórcy stron internetowych chętniej przygotowują ich mobilne wersje. Jest to bardzo istotne z powodu coraz większego ruchu w Internecie pochodzącego właśnie z urządzeń przenośnych. Zasada jest prosta: jeśli chcesz mieć wielu użytkowników musisz zapewnić im jak najlepsze warunki korzystania z Twojej strony. Z tego względu właśnie konieczna jest optymalizacja dla urządzeń mobilnych.

Optymalizacja dla urządzeń mobilnych – o czym powinieneś pamiętać

Jest kilka czynników, o których musimy pamiętać, przygotowując naszą stronę. Jeśli chcemy zastosować zasadę „mobile friendly”, która wpływa na to, czy nasza strona jest „mobile friendly”, co najważniejsze musimy zadbać o to, aby strona wyświetlała się właściwie na ekranach o różnej rozdzielczości. Warto też zagwarantować jak najszybsze wyświetlanie się serwisu. Użytkownikom mobilnym zależy przecież przede wszystkim na szybkim dostępie do informacji. Następnym oczywistym, ale niesamowicie znaczącym elementem, jest przejrzystość. Tworząc stronę z myślą o urządzeniach mobilnych powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią wielkość wszystkich elementów oraz odstępy między nimi. Przydatne jest również korzystanie z informacji o lokalizacji użytkownika. Niech nasz portal wyświetla wiadomości o tym, co jest w pobliżu użytkownika.

Optymalizacja dla urządzeń mobilnych – użyj RWD

Pamiętanie o tych zasadach z pewnością przełoży się na zwiększenie ruchu na optymalizowanej stronie. Wypracować to można na różne sposoby. Możemy stworzyć swoją stronę w oparciu o RWD (Responsive Web Design). Jest to rozwiązanie proponowane przez Google. W niektórych sytuacjach nie jesteśmy w stanie zapewnić pełnej responsywności. Wtedy warto pomyśleć o stworzeniu odrębnej, mobilnej wersji strony. Jest to wyjście gorsze o tyle, że wymaga wykorzystania innego adresu URL. Jeżeli nasza strona postawiona jest np. na WordPressie, można po prostu skorzystać z odpowiednich wtyczek, które zapewnią responsywność strony. Optymalizacja strony dla urządzeń mobilnych, to w dzisiejszych czasach obowiązek każdego webmastera.

Powiązane wpisy