Promocja, marketing, reklama Zagadnienia IT 

Parę słów o optymalizacji stron internetowych

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Ale co zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki właściwie przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak wygląda kompleksowa optymalizacja ?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znaleźć można słowa, na które strona jest pozycjonowana, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na objętość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest popularniejszy. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.

Powiązane wpisy