Promocja, marketing, reklama 

Promuj się banerami reklamowymi

Reklama zewnętrzna jest wymieniana wśród najskuteczniejszych technik. Sprawdza się w przypadku najróżniejszych marek – od sieci handlowych, przez regionalne przedsiębiorstwa aż po kampanie charytatywne. Wyróżniamy rozmaite metody reklamy outdoorowej – billboardy, małe postery, a nieraz też murale. Największym uznaniem szczycą się natomiast banery reklamowe. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo wykazują wiele mocnych stron. Na jakich zasadach jednak polega strategia z użyciem banerów? Czemu są tak często wybierane przez najróżniejsze firmy?

Na co pozwalają banery reklamowe?

Banery reklamowe to specjalny typ plakatu, który od zwykłego różni się tym, iż wydrukowany jest na odpornym na deszcz materiale. Ze względu na fakt, że do ich drukowania wykorzystuje się specjalne tusze, banery reklamowe są znacznie bardziej wytrzymałe od pozostałych posterów – nie straszne im opady czy znaczne nasłonecznienie. Spotykane są w różnych wersjach, ale przeważają te większe – są lepiej widoczne, a skutkiem tego jest efektywność wykorzystującej je kampanii.

Banery reklamowe – gdzie je zlecić?

Z wiadomych powodów druk banerów reklamowych najlepiej zostawić doświadczonej drukarni – domowe ich zrobienie jest przecież niemożliwe ze względu na konieczność użycia odpowiedniego podłoża i tuszu. Drukarnie nierzadko także proponują przygotowanie wzorów banerów reklamowych, a zazwyczaj zapłacimy za tę usługę mniejszą sumę niż u grafika.

Powiązane wpisy