Promocja, marketing, reklama 

Skład książek

Dowiedz się, komu zlecić skład książek

Dawniej odpowiadał za to zecer, dziś jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, jednak wciąż wymaga ogromnej precyzji, wiedzy na temat wielu zasad oraz ogromnych zdolności. Na czym konkretnie polega? Jakim osobom powierzyć podobne prace?

Programy do składu książek

Na rynku znajdziemy mnóstwo aplikacji umożliwiających profesjonalny skład książek oraz broszur. Szczególną popularnością cieszy się z pewnością Adobe InDesign, z którego korzysta większość fachowców z branży. Trochę mniej chętnie używany jest zaś QuarkXPress. Oba programy to rozwiązania komercyjne, ale stworzona została też darmowa opcja – Scribus.

Jaki powinien być skład książek?

Skład książek musi sprawić, że tekst stanie się jak najbardziej przejrzysty – nieodpowiednio sformatowany tekst prędko zniechęci czytelnika, przez co ten nie zapozna się z nim w całości. Istotne okazują się także aspekty wizualne – publikacja musi odpowiednio się prezentować. Duże znaczenie ma oprócz tego to, w jaki sposób tekst sąsiaduje z pozostałymi elementami stronicy – zdjęciami lub ozdobnikami.

Kto potrzebuje składu książek

Po tego typu usługi zwykle sięgają redakcje gazet lub książek – szczególnie, kiedy są to niewielkie firmy i nie zatrudniają własnych DTP-owców. Znaczenie składu książek zwiększa się także ze względu na zapotrzebowanie na self-publishing.

Jakim fachowcom zlecić skład książek?

Najlepszym wyjściem okaże się powierzenie tego agencji reklamowej – takie przedsiębiorstwa używają sprawdzonych aplikacji, przez co otrzymujemy gwarancję, że końcowy efekt spełni nasze oczekiwania.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy