Rachunkowość, finanse 

ABC leasingu ciężarówki

Samochód dostawczy okazuje się dla wielu firm po prostu najważniejszy. Małe przedsiębiorstwa mogą mieć z jego zakupem poważne problemy – koszty zakupu są bowiem naprawdę wysokie, co szczególnie dotknie firmy potrzebujące paru aut. Z tego względu przedsiębiorcy chętnie stawiają na leasing ciężarówki – za mniejszą niż rata kredytu opłatę są w stanie dzięki temu eksploatować pojazd, zaś po wygaśnięciu umowy zwyczajnie zwrócić go instytucji finansowej. Na czym zatem opiera się ten sposób? Na co uważać przy podpisywaniu umowy na leasing ciężarówki?

Leasing ciężarówki – czemu się opłaca?

Leasing ciężarówki odbywa się w myśl tych samych reguł, co inne typy takich umów. Jego dobrą stroną będzie na pewno mniej złożona procedura – by bank przyznał nam leasing ciężarówki, należy wypełnić mniejszą ilość podań niż w przypadku starań o pożyczkę bankową. Leasing ciężarówki bywa chętnie stosowany przez firmy spedycyjne także z uwagi na oszczędności – umożliwia zmniejszenie płaconych danin państwowych. Istotne będzie też to, iż po wygaśnięciu umowy, możemy zwrócić samochód by uzyskać nowszy pojazd.

Najlepszy leasing ciężarówki

Leasing ciężarówki będzie naprawdę opłacalny jedynie wtedy, gdy wybierzemy ofertę dostosowaną do konkretnych oczekiwań. Jej znalezienie może niestety przysporzyć poważnych trudności – zwłaszcza, że należy wiedzieć, że wiele ofert opłacalnych jest jedynie pozornie. Jak je odróżnić? Najlepiej powierzyć to doradcy finansowemu.

Powiązane wpisy