Rachunkowość, finanse 

Cena kasy fiskalnej dla supermarketu i taksówkarza

Dużo przedsiębiorstw, które prowadzą sprzedaż musi posiadać kasę fiskalną. Na rynku istnieje dużo rodzajów sprzętów tego typu, mających zróżnicowane ceny. Sprawdźmy więc na co zwrócić uwagę wybierając kasę fiskalną.

Cena kasy fiskalnej – dla weterynarza, w warsztacie samochodowym i galerii handlowej

Polskie prawo obliguje do posiadania kas fiskalnych w księgarni, u fryzjera, w warsztacie samochodowym, restauracji – a więc wszędzie tam, gdzie obraca się gotówką. Rzecz jasna kasy różnią się od siebie, inne rodzaje zobaczymy na strzeżonym parkingu, a inne w sklepie spożywczym. Najbardziej dostępne kasy, kosztujące od 799 zł, przeznaczone są do użytku mobilnego. To małych rozmiarów sprzęty, które wyposażone są w mocną konstrukcję, wytrzymały akumulator, opcję zdalnej komunikacji oraz podłączenia do ładowarki przenośnej. Kompaktowa kasa fiskalna nadaje się idealnie dla przedstawicieli handlu obwoźnego, punktów XERO oraz kierowców busów. Jeśli chodzi o większe sklepy – poleca się wykorzystywanie kas fiskalnych bardziej innowacyjnych. Ceny rozpoczynają się od 1200, a kończą na 1400 zł. Kasy te cechują się bezawaryjnością, posiadają duże wyświetlacze, tzw. klawisze szybkiej sprzedaży, określenie waluty głównej oraz kompatybilność z komputerem.

Cena kasy fiskalnej – wybierz automatyczną kopię paragonu

Jeśli chodzi o wielkopowierzchniowe sklepy i duże hurtownie poleca się używanie wytrzymałych kas, gwarantujących m. in. elektroniczną kopię wydruku, przygotowywanie dokładnych statystyk, szybką komunikację z PC oraz wbudowane formy płatności. Cena kasy fiskalnej waha się wtedy między 1500 a 2100 zł. Używają ich także drogerie, jubilerzy, a kasjerzy mogą korzystać z wygodnej klawiatury QWERTY. Zwróćmy uwagę na to, że kasy fiskalne podlegają regularnej wymianie w przypadku zakończenia okresu jej użytkowania, co jest dodatkowo płatne. Tylko fachowe serwisy zapewniają najlepsze ceny.

Powiązane wpisy