Rachunkowość, finanse 

Chwilówka czy bank – gdzie wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż można zdobyć w ten sposób nawet niewielkie kwoty – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również być formą sfinansowania poważniejszych zakupów, ponieważ zazwyczaj jego największa kwota to nawet 100 tysięcy PLN, ale osoby o najwyższych dochodach – na przykład lekarze – mogą uzyskać nawet pół miliona PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do aż szesnastu procent. Co poza tym warto o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak można wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, który składamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu środki otrzymujemy najwyżej po kilku dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mogą uzyskać go nawet klienci z niedużymi zarobkami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany wszystkim, gdyż podobnie jak przy każdym typie pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu możemy wydać na każdy cel – tak na zakup sprzętu RTV, jak i auta czy pokrycie kosztów wymarzonego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy bez ryzyka

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, należy wiedzieć, iż łatwo wówczas o błędy, a ich efektem są najczęściej ogromne finansowe tarapaty. Z tego względu wybór oferty musimy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i inne koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem na pewno będą zatem usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie spłacić go bez poważnych komplikacji.

Powiązane wpisy