Rachunkowość, finanse Usługi 

Co oferuje biuro rachunkowe?

biuro rachunkowe Katowice

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem sporych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, a ich szefowie często nie umieją rzetelnie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi część czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość usług okaże się zadowalająca?

Plusy korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy gwarancję, że następstwem ewentualnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy też napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez e-mail.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się tylko jego cenami – dziwnie niskie koszty usług zwykle zwiastują ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy posiadają odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy