Rachunkowość, finanse 

Co to jest złoto lokacyjne i czy można je kupić w Polsce?

Zamów złoto online na https://goldbroker.pl/zloto-inwestycyjne/.

Coraz częściej myślimy o emeryturze i o przyszykowaniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Stąd przeważnie staramy się co pewien czas odkładać wolne środki finansowe na koncie albo na lokacie w banku. Ostatnio jednakże to rozwiązanie jest mało rentowne – niskie oprocentowanie lokat i nieustanna inflacja powodują, iż oszczędności nie dają profitu, a wręcz z czasem tracą swoją siłę nabywczą. Nic więc zaskakującego w tym, że rośnie popyt na alternatywne metody inwestycji, w tym także zakup złota inwestycyjnego.

Co polskie przepisy uznają za złoto lokacyjne?

Inwestowanie w kruszce polega na kupieniu ich w momencie, kiedy ich wartość na rynku jest korzystna i ich odsprzedaży, jeśli ta wartość wzrośnie. Ale trzeba podkreślić, że nie każdy złoty wyrób jest traktowany jako kruszec inwestycyjny, toteż np. kolekcjonowanie bransoletek trudno nazwać lokatą w złoto. To, co jest złotem inwestycyjnym jest wyraźnie zdefiniowane przez prawo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z obowiązującej ustawy jest to głównie złoto próby 0.995 lub wyższej w płytkach bądź sztabkach. Natomiast złote monety bulionowe muszą spełnić inne wymagania, aby być uznane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę 0.900 albo wyższą, być wybite po roku 1800 i co kluczowe – muszą być legalnym środkiem płatniczym w państwie, które je wybiło. Monety inwestycyjne nie są numizmatami, i nie traktuje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Prawo podaje jeszcze jedną formę złota lokacyjnego – złoto pod postacią papierów wartościowych.

Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co zamówisz u krajowych sprzedawców?

W ofercie krajowych sprzedawców złota inwestycyjnego bez problemu znaleźć można złote sztabki, jak i uznane na całym świecie monety bulionowe z między innymi Austrii oraz RPA. Zamówienia można składać również online i nie jest to propozycja tylko dla największych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą w internecie szeroką ofertę sprzedaży złotych monet bulionowych o wadze 1/2, 1/4 lub 1/10 uncji trojańskiej, jak i złota w indywidualnych sztabkach o wadze 5, 2, lub 1 g. Nabyć można dodatkowo złoto w „combibarach” pozwalających na odcięcie, a potem odsprzedanie odrębnych płytek kruszcu.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy