Rachunkowość, finanse 

Czy bank przyzna kredyt bez zdolności kredytowej?

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się dzisiaj wielką popularnością, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Istnieje bardzo wielka grupa Polaków, którzy nie mogą wziąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Banki najczęściej mają własne warunki, według których zgadzają się przyznać kredyty bądź odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednakże ogólne zasady, determinujące kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które mają już jakieś zobowiązania. Dotyczy to także osób o niskich zarobkach albo nieposiadających umowy o pracę. Oczywiście kredytowania nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także zatrudnione za granicą. Czynniki takie powodują, że teoretycznie niemożliwe jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, ponieważ chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyty bez zdolności – czy można je otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank ma mniej rygorystyczne zasady i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik doradzi, jak zbudować zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, warto zatem kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym chce się zaciągnąć kredyt. Świetnym pomysłem jest również na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, lecz wspólnie z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest wiele.

Powiązane wpisy