Rachunkowość, finanse 

Dolar w kantorze online – aktualne przeliczniki i wygodna wymiana

Potrzebujesz więcej informacji o kursie dolara w kantorach? Zajrzyj na https://www.kantor.pl/dolar-amerykanski-kurs-waluty

Jeszcze czterdzieści lat temu każdy chciał posiadać co najmniej kilka banknotów dolarowych, aby pójść po sprawunki do Pewexu. Natomiast dziesięć lat później gromadzenie oszczędności w amerykańskiej walucie było oznaką sukcesu w życiu zawodowym. Dzisiaj pokaźna grupa internautów zamawia codziennie zakupy płacąc dolarami, korzystając po prostu z powszechnej globalizacji i możliwości internacjonalnej dostawy przedmiotów z najpopularniejszych globalnych portali zakupowych. Nic więc dziwnego, że dolar stał się walutą, która nie wywołuje już emocji, a nabyć go da się nawet przez internet, bo od wielu lat w Polsce funkcjonują kantory online, które wymieniają złotówki na dolary po nierzadko bardziej rentownym kursie niż w bankach.

Dolar – informacje, które zaskakują

Nazwa „dolar” nawiązuje do terminu “talar”. Taką nazwą określano czeskie monety zawierające 1 uncję srebrnego kruszcu. I naprawdę początkowo walutą płatniczą w U.S.A. były monety. Banknoty ze znakiem dolara, które w początkowym okresie zyskały sobie bardzo wielu przeciwników, pojawiły się w obiegu dopiero w szóstej dekadzie XIX w. jako sposób na rozwiązanie kryzysu związanego z niedostatkiem bilonu. Interesujące jest to, że banknoty dolarowe nie są wytworzone z papieru, a z kompozycji włókien bawełnianych (ok 75%) oraz lnianych (ok 25%) z domieszką paru innych komponentów, będących sekretem. Nie oznacza to jednak, że banknoty dolarowe są bardziej trwałe – szacuje się, że niższe nominały funkcjonują w obiegu maksymalnie do 4-5 lat, natomiast banknoty o nominale 100$ – do 18 lat. Uszkodzone banknoty są rozdrabniane, a uformowany z nich materiał jest oddawany przedsiębiorstwom, które przetwarzają je na materiały budowlane. Monety pozostają w obiegu około 30 lat, ale są one też zwykle gubione, a często wręcz wyrzucane przez obywateli USA. Statystyki mówią, iż tak kończą każdego roku przeszło 62 miliony dolarów w bilonie.

Kurs dolara – jego notowania sprawdzisz na stronie kantoru online

Dolarem nazywa się wiele walut lecz nie da się ukryć, że jeśli mówimy “dolar” to myślimy o dolarze amerykańskim, który dwa dziesięciolecia temu był najważniejszą walutą świata i dopiero w ostatnich latach powoli zaczął tracić swoją pozycję. Jednak wymiana dolara w dalszym ciągu stanowi pokaźny wycinek obrotów na rynku Forex. Zainteresowani bieżącym kursem dolara mogą w dowolnym momencie sprawdzić jego cenę m.in. na stronach kantorów online, gdzie kurs walut uaktualniany jest co kilka chwil. Poza tym, można tam zobaczyć historyczne dane dotyczące kursu dolara oraz skonfrontować jego cenę z aktualnymi kursami najpopularniejszych walut.

Nasze dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy