Rachunkowość, finanse 

Firma transportowa a leasing ciągników siodłowych

Bardzo rozpowszechnioną formą zapewniania sprzętu dla przedsiębiorstwa jest leasing. Nie dysponując własnymi środkami finansowych, można w szybki sposób zdobyć pojazdy lub komputery niezbędne do prężnego funkcjonowania firmy. Wśród ofert banków znajduje się również leasing ciągników siodłowych. Przyjrzyjmy się uważnie mechanizmowi leasingu i zweryfikujmy w jakich celach może być przydatny.

Leasing ciągników siodłowych – jak księgować wydatki

Leasing posiada wiele opcji. Do najbardziej rozpowszechnionych należy niezaprzeczalnie leasing kapitałowy, kiedy po upływie umowy przedmiot staje się naszą własnością. Bardzo rozpowszechniony jest leasing usługowy. Różnice między różnymi wariantami leasingu polegają też na możliwościach zaliczania do kosztów opłat. Bywa tak, że do kosztów firmy można doliczyć jedynie część kwoty, a czasami całe kwoty. Dysproporcje polegają też na sposobie odprowadzania VAT-u – przy leasingu operacyjnym kwoty te są rozbite na raty, zaś przy finansowym – należność trzeba opłacić przy pierwszej racie. Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku leasingu ciągników siodłowych. W tej sytuacji także od wariantu pozyskiwania ciągnika uzależnione jest to, czy staniemy się jego właścicielami, a także warunki, na jakich należy rozliczać comiesięczne należności.

Leasing ciągników siodłowych – świetna inwestycja w sprzęt

Warto postawić na leasing ciągników siodłowych, ponieważ jest to znakomita inwestycja w pojazdy, konieczne w wielu spółkach międzynarodowych. Nie każda firma posiada jednak własne pieniądze, które może przeznaczyć na zakup urządzeń. Firmowe auta to duży koszt, jednak z ich pomocą można wypracować większe zyski i wydajnie działać. Wówczas pomagają użyteczne instrumenty finansowe, dzięki którym firma może prężnie prosperować. Poszukując oferty warto zdać się na doświadczenie profesjonalistów, którzy podpowiedzą, jaki wariant leasingu będzie najbardziej opłacalny.

Powiązane wpisy