Rachunkowość, finanse 

Flobo – robot do obsługi należności z modułem automatycznej windykacji

Tania windykacja - dowiedz się więcej o ofercie na flobo.io.

Może być sporo różnych przyczyn, dlaczego klienci nie płacą na czas za zakończone zlecenie. Problem z przeterminowanymi płatnościami mają nie tylko przedsiębiorców, którzy oferują usługi B2B, ale również podmioty z profilem działalności ukierunkowanym na indywidualnych odbiorców.

Aplikacja Flobo do obsługi należności z modułem automatycznej windykacji

Przedsiębiorca jest uprawniony do dochodzenia niespłaconych należności na drodze windykacji długu. Chociaż termin ten większości ludzi niedobrze się kojarzy, tak naprawdę oznacza to postępowanie w ramach którego podejmuje się wobec dłużnika różne czynności dopuszczone w aktualnych przepisach. Czynności te dążą do wyegzekwowania spłaty zaległości. To tak zwana windykacja polubowna, to znaczy systematyczne monitowanie nieterminowego kontrahenta i ponawianie prośby o przelanie opłaty. Gdy ta metoda windykacji pozostanie bez odzewu, dalszą możliwością jest windykacja sądowa. Jeżeli firma współpracuje z kilkudziesięcioma czy nawet z kilkuset kontrahentów i co miesiąc wypisuje identyczną ilość faktur oraz paragonów, niebezpieczeństwo, że jakaś część opłat nie będzie wniesiona w ustalonym czasie na ogół rośnie. W organizacji całej procedury powiązanego z księgowaniem przelewów pomoże robot Flobo, służący do automatycznej obsługi należności, który posiada także opcję prowadzenia automatycznej windykacji.

Automatyczna windykacja – dodaj swoje scenariusze działań

Robot Flobo nie tylko monitoruje, czy na konto rozliczeniowe wpłynął przelew od klienta, ale w przypadku stwierdzenia jej braku we wskazanym terminie, rozpoczyna ona proces przypominania o obowiązku opłacenia faktury. Przedsiębiorca wykorzystujący Flobo może skonfigurować swoje scenariusze czynności podejmowanych względem nieterminowych kontrahentów, definiując m.in. odstęp czasu między poszczególnymi wiadomościami upominającymi. Informacja o nadciągającym terminie płatności za fakturę wysyłana jest z aplikacji również przed jego wygaśnięciem do tych kontrahentów, którzy w ciągu minionego kwartału dwa razy spóźnili się z wykonaniem przelewu oraz tych którzy nie opłacili faktury w terminie w zeszłym miesiącu. Jeśli upomnienia nie poskutkują, kolejnymi stadiami automatycznej windykacji prowadzonymi przez aplikację Flobo jest przygotowanie noty księgowej w wysokości 40 euro, a później przekazanie zawiadomienia o dłużniku do BIG. Na końcu, jeśli wspomniane powyżej kroki nie będą skuteczne, Flobo prześle sprawę do e-sądu.

Użycie aplikacji do automatycznej księgowości i windykacji oszczędza liczne godziny poświęcane na śledzenie wpływających przelewów, a po pewnym okresie bywa również przyczyną istotnej poprawy terminowości u kontrahentów.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy