aktualny kurs euroRachunkowość, finanse 

Gdzie sprawdzić aktualny kurs euro i wymienić walutę?

Euro to stosunkowo młoda waluta, bowiem w postaci banknotów oraz monet pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI w.. Jest ona dziś obowiązującym środkiem płatniczym w większości państw UE. Polska nadal nie spełnia wymagań, pozwalających wejść do strefy euro, co nie świadczy o tym, że Polacy nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to zaciągając w niej kredyt czy też robiąc zakupy za granicą.

Euro – jednolita waluta upraszcza prowadzenie interesów oraz podróżepo UE

Powszechne użycie euro w państwach przynależących do Unii Europejskiej zdecydowanie uprościło życie większości mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Identyczna waluta oznacza wszak mniejszy kłopot z wyliczeniem prawdopodobnego kosztu lub zysku podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co jeszcze dwie dekady temu ze względu na możliwe wahania kursów między walutami nieraz mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa też na swobodę podróżowania obywateli krajów członkowskich, którzy praktycznie w większości przypadków nie muszą dbać o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość pieniędzy w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Obecnie wystarczy im po prostu ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów nakładanych przez bank przy płatności.

W kantorze internetowym w kilka sekund sprawdzisz aktualny przelicznik euro

Polska, pomimo wejścia do struktur UE w 2004 roku, do tej pory nie spełnia wszystkich kryteriów dopuszczających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako mieszkańcy państwa członkowskiego UE każdego dnia dokonujemy zakupów oraz prowadzimy transakcje biznesowe w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualną cenę euro na stronach kantorów online, a zarazem też w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez konieczności wychodzenia z domu. Wymiana euro w kantorach online przez wzgląd na niższe spready jest tańsza oraz bardzo poręczna, gdyż może zostać zlecona w dowolnej godzinie dnia (nawet w nocy!), a kupno waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to zwykle jest przyjęte w bankach i kantorach stacjonarnych – na podstawie średniego kursu z ubiegłego dnia.

Nasze dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy