Rachunkowość, finanse 

Kasy fiskalne

W myśl aktualnego prawa, obywatel posiadający działalność handlową albo usługową, jest zobowiązany do wystawiania swoim klientom dowodów sprzedaży oraz posiadania kasy fiskalnej. Szczęśliwie maszyny tego rodzaju nie są drogie, natomiast mnogość ich modeli pozwala dobrać kasę zarówno do dużego marketu, jak i dla taksówkarza. Na co jednak zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jak znaleźć kasę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Jak wybrać kasy fiskalne?

Kasy fiskalne sprzedawane są w najróżniejszych typach. Te najmniej skomplikowane, czyli kasy jednostanowiskowe będą idealne dla niewielkich firm lub barów. Wyborem najrozsądniejszym dla oszczędnych okażą się zaś drukarki fiskalne – urządzenia, które zwyczajnie drukują dowody sprzedaży we współpracy z programem fiskalnym działającym na każdym PC-cie. Kasy wielostanowiskowe okażą się najodpowiedniejsze w wielkopowierzchniowych marketach oraz sieciach sklepów, natomiast kasy przenośne okażą się doskonałym wyjściem dla firm przewozowych, przedstawicieli handlowych lub osób zajmujących się handlem obwoźnym.

Kasy fiskalne – typ drukarki a liczba klientów

Nie zapominajmy, że kasy fiskalne generują niewielkie koszty eksploatacji współpracujących z nimi akcesoriów. Sporo zapłacimy za korzystanie z drukarki – wydatki w tej sytuacji wytwarza nie tylko zakup poszczególnych rolek, ale także samo drukowanie. Gdy zatem spodziewamy się, że z naszej oferty skorzysta niemała liczba klientów, idealnym wyjściem będzie zaopatrzenie się w drukarkę igłową, która jest najtańsza w eksploatacji.

Powiązane wpisy