Rachunkowość, finanse Usługi 

Komu powierzyć prowadzenie księgowości?

Rozliczenia z fiskusem potrafią dla wielu przedsiębiorców okazać się źródłem sporych problemów. By poradzić sobie z tym bez ryzyka dotkliwych niekiedy sankcji finansowych, niezbędne są profesjonalne kwalifikacje – a tych nie posiada większość przedsiębiorców. Jeżeli zatem niewiele umiemy w sprawach podatkowych, dobrym rozwiązaniem okaże się zlecenie ich fachowcom. Duże firmy zazwyczaj angażują etatowych księgowych, ale to wyjście bywa zbyt drogie dla niewielkich firm. Ich właściciele słusznie zrobią rozpoczynając współpracę z doświadczonym biurem księgowym. Jak więc znaleźć firmę oferującą najlepsze usługi księgowe? O czym należy pamiętać, by ustrzec się przykrych niespodzianek?

Usługi księgowe – co obejmują?

Usługi księgowe świadczone przez profesjonalne biura rachunkowe gwarantują bezproblemowe funkcjonowanie firmy na wszystkich płaszczyznach. Dzięki nim bez obaw rozliczymy się z załogą, bez błędów obliczając należne im wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak wspomnieliśmy na początku, ustrzeżemy się też trudności z urzędem skarbowym i ewentualnych kar pieniężnych. Warto również dodać, iż usługi dobrych biur umożliwiają także bezproblemowe korzystanie z unijnych dopłat – między innymi dla przedsiębiorstw zatrudniających niepełnosprawnych.

Jak wybrać odpowiednie usługi księgowe?

Wspomniane zyski będą jednak dostępne dla nas tylko wtedy, gdy wybierzemy odpowiednie biuro księgowe. Jak sobie z tym poradzić? Najwięcej powie nam o tym fakt, czy konkretne biuro posiada certyfikat przyznany przez Ministerstwo Finansów – gwarantuje on, że realizowana przez nie księgowość zawsze będzie wysokiej jakości. Warto również wybrać usługi księgowe tych biur, które wykupiły ubezpieczeniem OC – w przypadku błędów możliwe straty będą opłacone z pozyskanych dzięki temu środków.

Nasze dane kontaktowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy